Most őszintén, hányszor kerültél már abba a helyzetbe, hogy kifogytál minden ötletből. Egyszerűen végigböngézted már az összes portált. Felkerestél néhány (vagy akár több) ingatlanközvetítő irodát, de a megoldás nem jött. Nem jött szembe az az albérlet vagy eladó ház, amit szerettél volna.
Szerinted melyik jellemző most az albérletekre: egyre kevesebb vagy egyre több van belőlük? Szerintem, egyik oldalról egyre több van belőlük, aminek én személy szerint örülök, viszont a minőségiből egyre kevesebb. Én úgy érzem, hogy még mindig az a trend, hogy jó lesz az a lakás a “nagymama bútoraival”. Ha pedig normálisan berendezik, akkor abból “airbnb” lakás lesz. Vagyis nem marad normális albérlet, és abból a kevésből kell “válogatni”. És mit csináljunk az igényeinkkel?
1. lépés: Határozd meg az igényeidet!
A gerilla albérletkeresés első állomása az igények megtalálása magadban. Keresd meg őket. Gondolkozz el rajta, hogy te milyen otthonban érzed jól magad.
- Mekkora legyen a mérete?
- Egybe vagy külön legyen a konyha a nappalival?
- Legyen benne dolgozószoba?
- Hány “alvós” szoba legyen.
- Kivel fogsz ott lakni: egyedül, barátnőkkel, barátoddal vagy a kis családoddal?
- Melyik környéken legyen: közel a te munkahelyedhez, belváros, jó tömegközlekedéssel, külváros (mert van autód)?
Ezeket írd össze! Ha egyedül költözöl, akkor csak magaddal. De ha lesz társaságod is az albérletben, akkor együtt alakítsátok ki az igényeket.
Ezt a szórólapot kaptam néhány hete….
2. lépés: Tudasd a környékkel!
Ha már összeírtad az igényeidet, akkor készíts belőle egy szórólapot. Amint fent is láthatod, nem nagy méretű. De minden információt tartalmaz, amit ő a párjával keres.
A szórólapon szerepel a lakás mérete, és a bérleti díj. Továbbá azt is odaírták, hogy mikor tudnának költözni.
A lap alján pedig feltűntették az email címet és a telefonszámot.
Ha már tudod a környéket, hogy hova szeretnél költözni (és ez lehet több féle környék), akkor készíthetsz magadnak is egy ilyen szórólapot. Ezzel az akcióddal hamarabb szerzel tudomást leendő albérletről, mint ahogy kikerülne a portálokra. Hisz, ha a tulajdonos kap egy ilyen “levelet”, és tudja, hogy a közeljövőben a bérlői el fognak költözni, akkor biztos, hogy felkeresi őket. És már azelőtt meg tud egyezni az új bérlőkkel, hogy a régiek kiköltöztek volna. Így a lakás sose kerül ki a “piacra”.
Neked milyen tipped van még? Megosztanád velünk komment formájában?